JanWphotography

  • fotografický
  • ateliér
  • photography
  • studio

O focení

ilustrační fotografie objektiv fotoaparátu

Focením lidí se zabývám přes 20 let, proto ke každému člověku přistupuji individuálně a snažím se pro něho najít nejlepší pózu a světlo, aby výsledek působil co nejpřirozeněji, ať už jde o fotografie pro soukromé účely, business portréty, portréty k životopisům i pro sociální sítě, párové a rodinné fotografie nebo fotografie určené jako dárek. Postava, věk, ani předchozí zkušenosti s focením nehrají žádnou roli. Focení vždy probíhá v přátelské atmosféře buď v příjemném ateliéru kousek od metra v centru Prahy nebo v jiném interiéru, např. i u Vás doma, či v exteriéru dle dohody.

Rád ve svém ateliéru fotím obyčejné lidi, kteří nejsou na fotoaparát zvyklí nebo se před ním necítí dobře. V průběhu rozhovoru před focením, kdy se domlouváme na stylu a náladě fotek, je pro mě vždy výzvou získat si jejich důvěru a provést je tak celým focením, aby fotoaparát vnímali pokud možno minimálně, a mohly tak vzniknout originální portréty, na kterých se sami sobě líbí. Samozřejmostí je maximálně profesionální přístup a diskrétnost.

Termín focení

Termín focení si vždy objednejte dopředu na telefonu + 420 777 023 821 nebo e-mailu jan@janwphoto.cz nebo přes kontaktní formulář ZDE.  Víkendová a večerní focení jsou samozřejmostí.

Vizáž a oblečení

Spolupracuji s vizážistkami, které mají nejen mezinárodní zkušenosti, například z Paříže a New Yorku, ale také s filmovým líčením či bodypaintingem, takže Váš vzhled záleží pouze na Vaší fantazii.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem oblečení, účesu a vizáže, abychom co nejlépe vyjádřili Vaše představy. V ateliéru je vám navíc k dispozici široký výběr doplňků.

Dodání fotografií

Standardně dodáváme fotografie v elektronické podobě přes webové úložiště, ale zároveň můžeme z Vašich fotografií vytvořit kalendář, foto knihu, obraz nebo cokoliv jiného, co Vás napadne. Dodáváme pouze domluvený počet vyretušovaných fotografií, zbývající snímky neposkytujeme.

Dárkové poukazy

Darujte poukaz na nafocení profesionálních fotografií. Dárkové poukazy jsou k dispozici na všechny typy rodinných i individuálních fotografických balíčků. Zaplatíte cenu uvedenou u vybraného balíčku a následně Vám bude vytvořen a zaslán (e-mailem) dárkový poukaz ve formátu tiskového PDF – neplatíte tedy nic navíc!

Pro objednání dárkového poukazu nebo v případě, že máte jakýkoliv dotaz, neváhejte mne kontaktovat zde.

Why Choose Me?
20 let praxe

Focení lidí se věnuji už více jak dvě desetiletí a to i mimo ČR. Mým cílem jsou vždy přirozené, profesionálně zpracované fotografie.

dobrá dostupnost ateliéru

Můj ateliér se nachází v centru Prahy, blízko stanic Metra Masarykovo nádraží a Hlavní nádraží.

večerní a víkendové termíny

Pro vaše pohodlí jsou k dispozici po předchozím objednání večerní a víkendové termíny.

fantazii se meze nekladou

Nebráním se focení klientů v různých převlecích a kostýmech nebo třeba s domácími mazlíčky. Je to jen na vás.

Styly a druhy focení

Nálada fotografií je zcela na vás, záleží na účelu jejich použití: business, umělecká, veselá, smutná, romantická, roztomilá nebo sexy.

Portréty – Portrétní fotografie různého druhu dnes potřebuje každý. V případě formálního business portrétu se jedná především o použití na LinkedIn profilu, v životopise, v obchodní prezentaci, na konferenci nebo v podpisu e-mailu. Velmi profesionálně působí také nafocení zaměstnanců nebo managementu na webové stránky společnosti v jednom stylu.  Neformální portrét je na druhé straně určený např. na sociální sítě typu Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest a další. Zvláštní kategorií jsou potom Castingové portréty určené pro herce, zpěváky a tanečníky. Portrétové styly lze samozřejmě v rámci balíčků kombinovat.

Těhotenské portréty, novorozenecké a rodinné fotografie – Fotografie jsou jedinečným prostředkem na uchování neopakovatelných životních momentů, jakým je narození dítěte. Pravidelným focením lze vytvořit z profesionálních fotek časosběrný dokument zaznamenávající těhotenství, první týdny po narození, batole, první krůčky, narozeniny rok po roce nebo školáka. V případě, že je později potomek ochoten fotit se dokonce i v době puberty, může tento dokument pokračovat např. až do maturity.

Párové a předsvatební focení – Párové focení záleží zcela na vaší představě, ať už jde o styl nebo jestli se budete fotit v ateliéru nebo někde venku. Může jít o fotografie určené jen pro vás dva nebo o snímky, které můžete použít např. na PF přání pro Vaši rodinu a přátele. Z předsvatebního focení může vzniknout základ pro svatební oznámení a následnou výzdobu.

Glamour – V případě Glamour je hlavním objektem snímku modelka/model, jejichž póza je stylizována s lehce erotickým nádechem, přičemž postava může být zahalená nebo zcela nahá, ale choulostivé partie zakrývá část oblečení, rekvizita nebo jiná část těla. 

Fashion – Na rozdíl od Glamour je v případě Fashion stylu ústředním bodem fotografie oblečení a modelka/model se většinou nedívá do objektivu, aby nebyla odváděna pozornost od prezentovaného outfitu.

Boudoir – V minulosti byla jako Boudoir označována privátní místnost dámy, proto je mnohdy v záběru těchto fotografií žena ve zcela nebo částečně zařízené místnosti a většinou je zachycena ve spodním prádle nebo při převlékání. Fotografie tohoto stylu mají zachycovat ženskou intimitu a bezprostřednost. Fotografie lze stylizovat jak v prostředí ateliéru, tak po domluvě také ve vhodném exteriéru.

Pinup – U Pinup focení je stejně jako u Glamour ústředním objektem postava, ale typickou charakteristikou těchto fotografií je retro stylizace podle plakátů z 50. a 60. let minulého století.

Umělecký akt – Vyobrazení aktu vychází z antické tradice zobrazování ideálu krásy lidského těla, kdy jde o estetické zachycení zcela nebo částečně odhalené postavy. Aktová fotografie na rozdíl od Glamour stylu neobsahuje erotický nádech.

Svatební fotocení – Součástí svatebního focení zpravidla bývá příprava nevěsty a ženicha před obřadem, setkání svatebčanů, obřad, hostina nebo raut, skupinové focení se svatebčany a samozřejmě samostatné focení novomanželů.

Right-click function is disabled. Pravý klik je zakázán.