JanWphotography

  • fotografický
  • ateliér
  • photography
  • studio

O mně

Jmenuji se Jan Wasserbauer
a jsem profesionálním fotografem lidí.

Profesionální fotografii se věnuji více jak 20 let a to nejen v České republice, ale např. i ve Spojených Státech a jihovýchodní Asii. Život v jiných kulturách mi umožnil získat unikátní pohled na lidi a pomáhá mi hledat jeho nebo její jedinečnost skrývající se v každém z nás, přenášet ji do fotografií a vytvářet tak originální portréty.

Nejsem jen umělec, co fotí na výstavy a do kalendářů, nerozlišuji mezi profesionálními modelkami a modely a mezi lidmi, kteří nejsou na fotoaparát zvyklí a necítí se před ním dobře. Rád s lidmi pracuji, snažím si získat jejich důvěru, aby si focení užili a z výsledných fotografií pak měli radost.

Jsem především fotograf lidí a tak spektrum mých prací obsahuje nejen portréty mužů, žen a párů, business a korporátní portréty, ale také lifestyle fotografie, rodinné fotografie, těhotenské portréty, novorozenecké, matka a dítě, umělecké akty, beauty, pin up, boudoir, glamour, fashion, produktové fotografie, svatební fotografie, předsvatební portréty, dokumentace firemních akcí a konferencí.

Jsem velký knihomol, rád se seznamuji s přírodními zákony, ať už při zkoumání života pod hladinou nebo při pozorování světa ze vzduchu, a v Americe se ze mě stal velký baseballový fanoušek Boston Red Sox.

Profesionální fotograf Jan Wasserbauer
Profesionální fotograf Jan Wasserbauer při práci

Mé fotografie byly publikovány v časopisech a novinách jako Transitions Abroad, Executive Living, Corporate Life, MF Plus, Prague Insider, The Prague Post, Woman & Style, Prazskije Ogni, King’s Cup Regatta Newsletter, Automakers, The Prague Tribune, Construction Journal, Czech Business Weekly, Salon SK a dalších.

Výstavy: Skupinová výstava “Raconte”: Národní galerie v Praze a Galerie Špalíček, Praha; Solo výstavy “Fragments of You”: Palác Acropolis, Praha; “Witches and Fairies”: Galerie Citadela, Praha; “Witches and Fairies”: Gallery U Pelíšků, Vodňany.

V galeriích mých fotografií najdete mimo jiné i tyto významné osobnosti: dirigent John Apeitos; bývalý ministr Martin Jahn; kandidát na prezidenta a filozof Jan Sokol; operní pěvkyně Jenufa Gleich; generální ředitel AAA Auto Group Anthony James Denny; ředitel JAWA Vladimír Zasadil; předseda představenstva a CEO UniCredit Bank Jiří Kunert; general counsel & company secretary Telefónica O2 Jakub Chytil; předseda představenstva and generální ředitel České Spořitelny Gernot Mittendorfer; výkonný vice prezident Myllykoski Tomáš Šabatka; corporate governance director Zentiva Peter Polievka; prezident Czech Institute of Directors Vratislav Kulhánek; modelky Terezie Maxová, Andrea Verešová, Lucie Váchová a Renata Langmannová; zpěvačka Monika Absolonová.

Right-click function is disabled. Pravý klik je zakázán.